Strona Gminnego Centrum Kultury w Piotrkowie
Październik 15 2019 09:11:18
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Koła zainteresowań w GCK
Kontakt
Galerie I
Galeria II
Obejrzyj GCK
Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 48
Najnowszy Użytkownik: XMikoDikoX
GCK w Piotrkowie
Gminny Centrum Kultury z siedzibą w Piotrkowie powstało w 1986 i swoim zasiegiem obejmuje teren gminy jabłonna. Poprzez kontynuowanie tradycji kulturalnych środowiska GCK otoczył opieka merytoryczną i organizacyjną zespoły śpiewacze na terenie gminy. Od roku 1987 są organizowane Przeglady Zespołów Śpiewaczych, w których osiem zespołów prezentuje swój repertuar śpiewaczy i przedstawia widowiska obrzędowe. Zespoły, mobilizowane występami artystycznymi dopracowały się własnego bogatego repertuaru prezentowanego w zależności od okoliczności: od dożynek gminnych, jasełek w kościołach parafialnych, po imprezy powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie. Największe osiągniecia zespołów to występ na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, gdzie zespół z Tuszowa wyśpiewał w 1988r. III miejsce, w roku 1997 I miejsce oraz wystąpił w konkursie w 2006r. Natomiast zespół ze Skrzynic w 1994r. otrzymał wyróżnienie. Zespoły śpiewacze prezentują sie w regionalnych strojach ludowych .

GCK współpracuje ze szkołami na terenie gminy, umozliwiając rozwój zainteresowań dzieci poprzez pracę kół i zespołów oraz organizacje imprez. Co roku w maju organizowane są eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego, a w październiku Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W kwietniu odbywa sie dwudniowy Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowany wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lublinie, w którym prezentują sie wykonawcy z powiatu lubelskiego. Najlepsi nominowani są do Wojewódzkiego Festiwalu "Nałeczowski Słowik".

W czasie ferii zimowych w GCK organizowane są zimowiska, które kończa sie zabawą choinkową. Wspólnie ze szkołami organizowany jest Dzień Dziecka, zabawa andrzejkowa połaczona z wróżbami i laniem wosku. Nasza placówka organizuje co roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z okazji Odzyskania Niepodległości odbywaja się akademie połączone z prelekcja dla młodzieży i konkursem wiedzy historycznej.

GCK jest współorganizatorem Gminnych Dożynek, a także imprez planowanych przez młodziez i organizacje społeczne. Jest również partnerem w realizacji projektów edukacyjnych.

Aby bardziej zaktywizowac środowisko, organizowane sa w Centrum Kultury pokazy kosmetyczne i kulinarne oraz wyjazdy do kina i teatru. Odbywają się cykliczne wycieczki instruktażowo-krajoznawcze.

Korzystając ze środków unijnych (Program Odnowa Wsi), w 2006r. wyremontowano i zmodernizowano budynek GCK.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

GCK
13/05/2011 12:34
zapraszamy do GCK

marcela2350
06/05/2011 21:09
jak zobaczyć zdjęcia z wycieczki do zakopanego kgw?

438892 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie